TARIM

Tarım

Gökalp Tarım 1923 yılında Mersin’de narenciye yetiştiriciliğine başlamış ve günümüze kadar büyüyerek gelmiştir.

Yaklaşık 500 dönüm bahçeden oluşan ve yıllık 1.000 ton narenciye üretimi yapan firmamız başta limon olmak üzere, mandalina, portakal, greyfurt, nar ve muz yetiştirmektedir.

Gökalp bünyesinde paketleme ve depolama tesisleri bulunmaktadır.

Soğuk hava depolarının sayısı artırılarak depolama kapasitesi 400 ton’a çıkartılmıştr.

Ürünlerini Rusya, Romanya, Sırbistan, Ukrayna, Bosna Hersek, Bulgaristan gibi ülkere ihraç etmektedir.

Türkiye içinde ise birçok nokta ile çalışmaktadır. Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden A101, Migros ve Şok marketlere ürün tedarik etmektedir.35 yılı aşkın tecrübesi ile Altun Gıda, geçen zaman içerisinde yatırımlarını arttırarak günümüzde kendisine ait 3200 dekarlık alanda ve toplam 21 %100 GLOBALGAP sertifikalı sözleşmeli üreticisi ile toplamda 40bin ton narenciye ve aynı zamanda 6bin ton sebze üretimi gerçekleştirmektedir.

Altun Gıda olarak narenciyenin bahçede yetiştirilmesinden paketlenmesine kadar olan tarımsal üretim sürecinde gıda güvenliği kriterlerini üreticilerimizle birlikte en üst düzeyde tutmayı kendimize ilke edindik.

Altun Gıda olarak bugüne kadar ki bütün hedeflerimie ulaşmanın ve yeni hedeflerimiz doğrultusunda daha çok çalışarak emin adımlarla ilerlemenin heyecanı ile yolumuza devam etmekteyiz.

Altun Gıda, 1981 yılında Türkiye'nin güneyinde Hatay'ın İskenderun ilçesinde kurulmuş olan, yılların verdiği tecrübesiyle ihracat ağını dünyanın birçok ülkesine yaymayı başaran bir aile şirketidir.

Altun Gıda ve tescilli markamız ALTUN kalite ve sağlıkta müşteri ve tüketicilerimiz için garanti simgesi olmaya devam etmektedir.

Kurumsallaşmanın önemi ve gerekliliği, teknolojideki yenilikler ve artan müşteri taleplerini daha hijyenik, daha güvenilir ve zamanında yerine getirebilme sorumluluğu bizi yeni yatırımlar yapmaya teşvik etti.

Altun Gıda, 2003 yılından bu yana narenciyenin can damarı konumunda bulunan Hatay'ın Dörtyol ilçesinde tamamı bilgisayar kontrollü, içerisinde iki adet tam otomatik narenciye işleme makinesi bulunan yeni paketleme tesisisnde faaliyetine devam etmektedir.

Paketleme tesisimiz, 32bin m2 toplam alan içerisinde 14bin m2 kapalı alana ve 3bin tonluk sekiz adet sarartma ve soğuk hava depolarına sahiptir.

Yıllık 46 bin ton paketleme kapasitesine sahip, günlük 300/350 ton ürünü paketleyip müşterilerimize ihraç etme kapasitesine sahip iki adet tam otomatik narenciye işleme makinemiz robot döküm, elektronik boylama, ürünleri renk, çap ve ağırlığına göre ayırma özelliklerine sahiptir.

Altun Gıda, müşterilerine daha kaliteli ve sağlık açısından daha kontrollü ürün hizmet vermek amacıyla günden güne kendini ve mevcut sistemlerini geliştirerek GLOBALGAP, BRC, ITU sertifikalarını almıştır.

Size çok yakınız